Eren Eyüboğlu peyzaj natürmort portre nü resimleri, Türkiye genelinde oldukça fazla ilgi gördüğü gibi, Yurtdışı koleksiyon erleri tarafından da ısrarla aranan değerli eserlerin arasına girmiştir.
</p>Peyzaj ressamlarının en çok sevdiği açık hava resminin çalışmalarına en güzel resimlerden biri olan bu yapıtın yeşil renkleri ağırlıklı olması gerekirken, sanatçının kendi özgün iradesinin ürünü renklerin kullanımına dikkat çekmek isterim. 
</p>Zamanın ressamları, izlenimcilik akımının etkisiyle eserlerini şekillendirirken, ilk empresyonizm sanatçıları resimleri gibi; özgür çalışmaların ürünlerini bizlere örnek olarak bırakmışlar diyebiliriz sanırım. 
</p>Sadece peyzaj ressamı olmamasına rağmen birçok yapıtını açık havada yapan ünlü kadın ressamımız eren Eyüboğlu’nun her eserinde görülen renk zenginliği, biz sanatseverler açısından; sanatçının ruhundaki coşkuyu günümüzde bile hissedebiliyoruz. 
</p>Resim gibi güçlü iletişim aracı sanat faaliyetlerinin yanı sıra, heykel çalışmalarının da etkisinde kalan kadın sanatçımızın üç boyutlu anlayışı; Eşi Rahmi Eyüboğlu’nun çalışmalarından etkilendiğinin bir kanıtı olabilir mi?
</p>Konuşan resim bölümüne yorum yazan: Şahin Üretici
Eren Eyüboğlu peyzaj natürmort portre nü resimleri, Türkiye genelinde oldukça fazla ilgi gördüğü gibi, Yurtdışı koleksiyon erleri tarafından da ısrarla aranan değerli eserlerin arasına girmiştir.

Peyzaj ressamlarının en çok sevdiği açık hava resminin çalışmalarına en güzel resimlerden biri olan bu yapıtın yeşil renkleri ağırlıklı olması gerekirken, sanatçının kendi özgün iradesinin ürünü renklerin kullanımına dikkat çekmek isterim.

Zamanın ressamları, izlenimcilik akımının etkisiyle eserlerini şekillendirirken, ilk empresyonizm sanatçıları resimleri gibi; özgür çalışmaların ürünlerini bizlere örnek olarak bırakmışlar diyebiliriz sanırım.

Sadece peyzaj ressamı olmamasına rağmen birçok yapıtını açık havada yapan ünlü kadın ressamımız eren Eyüboğlu’nun her eserinde görülen renk zenginliği, biz sanatseverler açısından; sanatçının ruhundaki coşkuyu günümüzde bile hissedebiliyoruz.

Resim gibi güçlü iletişim aracı sanat faaliyetlerinin yanı sıra, heykel çalışmalarının da etkisinde kalan kadın sanatçımızın üç boyutlu anlayışı; Eşi Rahmi Eyüboğlu’nun çalışmalarından etkilendiğinin bir kanıtı olabilir mi?

Konuşan resim bölümüne yorum yazan: Şahin Üretici